• Tłumacz języka migowego
BIP

Biblioteka

Godziny otwarcia biblioteki:

  • Poniedziałek: 10.30 – 11.30
  • Wtorek: 9.00 – 11.00
  • Środa: 8.00 – 9. 30
  • Czwartek: 8.00 – 11.00
  • Piątek: 10.30 –13.00

Do biblioteki zaprasza Was mgr Małgorzata Antonik

Tablica bibliotekiBiblioteka szkolna mieści się na I piętrze w sali 25. Dysponuje księgozbiorem liczącym ponad 5000 woluminów. Wśród książek znajdują się przede wszystkim wydawnictwa popularnonaukowe, lektury szkolne dla uczniów klas I- VIII, bajki dla najmłodszych czytelników, baśnie, legendy, poezja, książki o tematyce przygodowej, obyczajowej i historycznej. Aktualnie na stanie biblioteki znajdują się również podręczniki szkolne w liczbie 2491 pozycji dla klas I – VIII. W bibliotece szkolnej wydzielony jest księgozbiór podręczny, który stanowi ¼ księgozbioru biblioteki. Składa się on z różnych wydawnictw informacyjnych encyklopedii ogólnych, przedmiotowych, encyklopedii dla dzieci, słowników językowych, słowników rzeczowych, leksykonów, atlasów i informatorów.

Dla nauczycieli wydzielony jest zbiór publikacji z metodyki, pedagogiki i psychologii. Biblioteka posiada jedno stanowisko komputerowe ze stałym dostępem do Internetu. Uczniowie i nauczyciele mogą korzystać z Internetu, słowników oraz encyklopedii multimedialnych. Biblioteka szkolna współpracuje z Gminną Biblioteką Publiczną w Młodowie oraz z księgarnią Nova w Lubaczowie. W bibliotece istnieje Aktyw biblioteczny, który działa bardzo aktywnie na rzecz szkoły i biblioteki, współorganizując konkursy, przygotowując gazetki okolicznościowe, pomagając przy organizacji kiermaszów książkowych, oraz przy wypożyczaniu podręczników szkolnych.

Biblioteka gromadzi i udostępnia zbiory ( w tym podręczniki), udziela informacji uczniom, nauczycielom, rodzicom i innym pracownikom szkoły, organizuje konkursy, prezentuje gazetki tematyczne, realizuje projekty czytelnicze. Dzięki wsparciu uzyskanemu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w 2018 roku, zbiory szkolnej biblioteki znacznie się wzbogaciły o nowości wydawnicze, światowe bestsellery, lektury szkolne, bajki i baśnie.

do góry