• Tłumacz języka migowego
BIP
Strona główna/Szkoła Podstawowa/Drużyna Harcerska

Drużyna Harcerska

5 DHW „Wiatry Lasu”

logo zhpCzuwaj !

5 DHW „Wiatry Lasu” to młodzież zawsze chętnie przystępująca do pracy na rzecz naszej szkoły, środowiska, osób potrzebujących oraz innych, ważnych organizacji społecznych, kulturowych i religijnych. Co roku do drużyny przybywają harcerze, którzy prężnie pracowali wcześniej w grupie Zuchów.

Początek działania nowego członka zaczyna się od własnoręcznie opracowanego kodeksu. Należy kierować się nim przy podejmowaniu każdego działania. Chętnie włączamy się do wszystkich zadań, które stawia przed nami Hufiec Lubaczów oraz Chorągiew Podkarpacka.

Szczególną uwagę poświęcamy celebracji świąt narodowych, spotykając się wspólnie przy grobach zasłużonych, wspominając historię naszego pięknego kraju. Bardzo ważnym wydarzeniem jest dla nas odebranie Betlejemskiego Światła Pokoju, którym każdego roku dzielimy się z innymi drużynami.

Zawsze włączamy się do zbiórek na rzecz potrzebujących. Jedną ze szczególnie ważnych dla nas akcji jest „Szlachetna Paczka”. Harcerze mobilizują wówczas uczniów, pracowników ZSP w Młodowie oraz lokalną społeczność do pomocy wybranej rodzinie, zbierając dary z ogromnym zaangażowaniem. Możemy być z siebie dumni.

Jesteśmy otwarci na organizację różnych wydarzeń kulturowych. Niejednokrotnie na terenie naszej szkoły odbyły się zimowiska, biwaki. Nasze zbiórki odbywają się w pobliskim Domu Kultury. Nie brak tam miejsca na realizację postawionych przed nami zadań.
Gdy tylko pozwala na to pogoda, chętnie spotykamy się w okolicznościach natury, dbamy o czystość naszego terenu, zbierając i segregując odpady.

Podczas wspólnie zaaranżowanych gier terenowych zdobywamy wiedzę z różnych dziedzin, m.in. historii ZHP, związaną z okrucieństwem II wojny światowej.
W przyszłości chcemy poszerzyć zakres działań o organizację wycieczek w celu poznania m.in. kultury Kresów Wschodnich. 

Im nas więcej, tym lepiej ! Zachęcamy do dołączenia do naszej zgranej drużyny.

Jakie wartości są dla nas najważniejsze?

Bóg, honor, ojczyzna!

do góry