• Tłumacz języka migowego
BIP
Strona główna/Aktualności/Wycieczka do Parku Żywiołów Archipelagu Roztocze w Budach

Wycieczka do Parku Żywiołów Archipelagu Roztocze w Budach

19/05 2023

​​​​​​17 maja uczniowie klas l - lll wybrali się na wycieczkę do Parku Żywiołów w Budach.

Uczniowie aktywnie spędzili czas na placu zabaw gdzie do dyspozycji były huśtawki, zjeżdżalnie, karuzele oraz pajęczyna do wspinaczki. W labiryncie nikomu nie udało się zagubić, każdy potrafił odnaleźć wyjście. Następnie pani przewodnik zabrała ich na wspaniałą

lekcję historii. Uczniowie poznali Kresy - dawne wschodnie pogranicze Polski. Odwiedzili 26 miniatur od Zamku w Żółkwi poprzez Bramę w Kijowie, Kamieniec Podolski, aż po Krym i Morze Czarne.

Po zwiedzaniu dzieci miały do dyspozycji duże klocki kreatywne, z których budowały niezwykle budowle. Uczniowie mieli także możliwość posłuchać odgłosu zwierząt żyjących na wsi oraz wydoić krowę. Następną atrakcją była wizyta w kopalni złota, gdzie każdy mógł wykopać złoto i zabrać je ze sobą. Następnym punktem wycieczki była wizyta w Emprii - krainie zmysłów i żywiołów, gdzie dzieci poznały walory Roztocza, angażując wszystkie zmysły.

Pobyt w każdej z pięciu kapsuł zmysłu, to niezapomniane i emocjonujące chwilę. Dzieci odwiedziły również dwukondygnacyjny plac zabaw, laserowy tor przeszkód oraz podłogę interaktywną. Była to niezwykle ciekawa, pouczająca i emocjonująca wycieczka. Dostarczyła uczniom wiele pozytywnych wrażeń.

​​​​​​Więcej zdjęć galerii na naszym profilu facebookowym

do góry