• Tłumacz języka migowego
BIP
Strona główna/Aktualności/"Były sobie pieniądze"

"Były sobie pieniądze"

19/05 2023

"Były sobie pieniądze" to projektów edukacyjnych realizowany przez dzieci z oddziału przedszkolnego ZSP w Młodowie. Podczas realizacji projektu podnieśliśmy poziom wiedzy finansowej oraz wprowadziliśmy dzieci w podstawy finansów. Cele realizowane są poprzez przeprowadzenie przez nauczyciela lekcji o finansach.

Po tych zajęciach dzieci rozumieją:

  • wartość pieniądza;
  • podstawy zarządzania finansami;
  • rolę i funkcję banków.

Podczas pierwszy zajęć projektu dzieci zapoznały się z historią powstania pieniędzy. Wiedzą, skąd się wzięło powiedzenie: słono za coś zapłacić. Oglądaliśmy film edukacyjny przedstawiający pochodzenie i wygląd pieniędzy na przestrzeni lat. Zdobywaliśmy wiedzę o podstawach ekonomii, kształtowaliśmy zrozumienie wartości nabywczej pieniądza, a także próbowaliśmy swoich sił w sytuacjach kupna i sprzedaży. Poznaliśmy znaczenie pojęcia: budżet domowy. Utworzyliśmy grupową tabelę wydatków rodziców. Kształtowaliśmy kompetencje kluczowe z zakresu matematyki poprzez manipulacje pieniędzmi.

W trakcie zabaw doskonaliliśmy umiejętność liczenia na konkretach. Utrwaliliśmy wygląd pieniędzy, a tym samym rozwijaliśmy umiejętność posługiwania się cyframi oznaczającymi nominały banknotów i monet. 6-cio latki, nabyli również szacunku do pracy rąk ludzkich, jako źródła przychodów pieniężnych. Podczas zajęć kształtowaliśmy rozumienie sensu kupna, sprzedaży i płacenia. Na koniec dowiedzieliśmy się co to jest oszczędzanie? Czy warto oszczędzać? Na co warto przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze? Jak oszczędzać?

​​​​​​Więcej zdjęć galerii na naszym profilu facebookowym

do góry