• Tłumacz języka migowego
BIP
Strona główna/Aktualności/Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia

Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia

22/02 2023

W czwartek, 9 lutego 2023 r. w Domu Kultury w Załużu, w ramach projektu „Podkarpackie Rozmowy. Jaka jest przyszłość Podkarpacia?”, odbyło się spotkanie, podczas którego samorządowcy, społecznicy i przedsiębiorcy rozmawiali o przyszłości Gminy Lubaczów oraz problemach związanych ze zmianami gospodarczymi.

W debacie uczestniczyli:

  • Pan Wiesław Kapel – Wójt Gminy Lubaczów,
  • Pani Agnieszka Czyrny – wiceprzewodnicząca Rady Gminy Lubaczów
  • oraz Pan Tomasz Hawrylak – Prezes Stowarzyszenia Przedsiębiorców „Lubaczowskie Forum Biznesu”.
  • Rozmowę prowadził Pan Adam Poręba – Wiceprezes Zarządu Fundacji Misji Obywatelskiej.

Po tej części spotkania, swoje pomysły na rozwój naszego terenu mieli okazję zaproponować uczniowie ze szkół podstawowych z całej gminy. Nie zabrakło również przedstawicieli z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie, w składzie młodzieży z klas VIII – Róży Serkis, Sary Antonik, Rafała Przybylskiego oraz Karola Kowalskiego, pod przewodnictwem Pani Aldony Zaborniak i Pani Pauliny Zaborniak.

Każda z grup miała swój określony czas na wyświetlenie prezentacji multimedialnej oraz wyjaśnienie, na czym polegają poszczególne plany i projekty. Nie da się ukryć, że idee naszych świetnie przygotowanych uczniów były niepowtarzalne. Wśród nich znalazły się m.in.: Obserwatorium Astronomiczne w Tymcach, całoroczne lodowisko „Ice Park” w Piastowie, Kompleks Wypoczynkowy w Borowej Górze, kawiarnia „Delicja” przy naszej szkole, rozbudowa Parku Niepodległości w Karolówce, ulepszenie boiska w Opace, park linowy w pobliskim lesie, Przyjazna Strefa Gospodarcza w Baszni Górnej, ścieżki rowerowe i wiele innych.

Mamy nadzieję, że choć część tych innowacji zostanie zrealizowana i wprowadzona w życie. Zachęci to młodych ludzi do powrotu w swoje rodzinne strony i prowadzenia szczęśliwego, spełnionego życia.

do góry