• Tłumacz języka migowego
BIP
Strona główna/Aktualności/Wycieczka do Rzeszowa

Wycieczka do Rzeszowa

8/06 2023

W dniu 31 maja uczniowie klas VI, VII i VIII naszej szkoły wraz z nauczycielami: p. Moniką Młodowiec, p. Małgorzatą Mendyk oraz p. Bartoszem Kosiorem wzięli udział w wyjeździe naukowym do Rzeszowa.

Celem wycieczki było rozwijanie zainteresowań nauką, inspirowanie dzieci do obserwacji, doświadczeń, zadawania pytań i szukania odpowiedzi, poznawanie nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń oraz integracja. Pierwszym punktem programu była wizyta w Podkarpacki Centrum Nauki „Łukasiewicz”, gdzie uczniowie mogli obejrzeć trzy stałe ekspozycje tematyczne tj.: Wystawa "Lotnictwo"- podstawowym założeniem wystawy jest wzbudzenie w zwiedzających ciekawości wobec przedmiotów i zjawisk towarzyszących nam w życiu codziennym.

Niektóre eksponaty umożliwiają wcielenie się w odpowiednie role (np. pilota, mechanika czy kontrolera ruchu a nawet operatora łazika marsjańskiego). Wystawa "Żyję"- omawia, w formie interaktywnych stanowisk mechatronicznych i multimedialnych, sposób funkcjonowania ludzkiego organizmu, zjawisk fizycznych, chemicznych i biologicznych, które mają na niego wpływ. Wystawa "Przyroda" – to zestaw stanowisk interaktywnych tworzących opowieść o świecie w różnorodnej skali. Zwiedzający mogą zapoznać się z działaniem elektrowni wodnych, prądowych, pływowych, maszyny parowej i działaniem turbin. Poznają alternatywne źródła energii i wykorzystanie energii słonecznej.

Następnie po krótkiej przerwie uczniowie uczestniczyli w pokazach z chemii i fizyki na Politechnice Rzeszowskiej. Podczas pokazów przeprowadzonych przez pracowników naukowych Politechniki Rzeszowskiej oraz Politechniki Lubelskiej mieli okazję zobaczyć i poznać m.in podstawowe prawa dotyczące fal elektromagnetycznych, światła, dźwięku oraz zobaczyć jakie właściwości mają płyny na przykładzie ciekłego tlenu i azotu. Pokazy te były świetnym podsumowaniem tego wyjazdu, pełnego nauki, ale również dobrego samopoczucia i uśmiechu.

Więcej zdjęć galerii na naszym profilu facebookowym

do góry