• Tłumacz języka migowego
BIP
Strona główna/Aktualności/Warsztaty ekologiczne

Warsztaty ekologiczne

18/04 2023

18 kwietnia w ramach zbliżającego się Dnia Ziemi, w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Młodowie odbyły się warsztaty zorganizowane przez firmę Master, reprezentowaną przez Panią Sabinę Ilnicką, Panią Dorotę Reis oraz Pana Kamila Bojarskiego. Dotyczyły one prawidłowej segregacji odpadów komunalnych. Udział w wydarzeniu wzięli wszyscy nasi podopieczni. Zostali oni podzieleni na trzy grupy.

Pierwszą z nich były nasze kochane przedszkolaki, następnie w prelekcji uczestniczyli uczniowie klas I-III, a po nich do działań wkroczyła młodzież klas IV-VIII. Najmłodsi mieli okazję zatańczyć z szarfami, obejrzeli także prezentację multimedialną pt. „Karolek i Dzień Ziemi”.

Ponadto, jak reszta, zagrali w grę planszową pt. „Jestem EKO”. Działania dostosowano do poziomu i predyspozycji dzieci, które miały okazję rozwiązywać różne zadania, m.in. EKOkarty pracy. Uczniowie zakręcili także kolorowym „Kołem Fortuny” oraz przeszli przez labirynt, doprowadzający ich do źródła wiedzy o życiu w zgodzie z naturą. Odpowiadali także na szereg pytań związanych z ekologią.

Spotkanie uwieńczyła obecność Pana Marka Mazura, który w pluszowym stroju Kota Masterka witał wszystkich na sali gimnastycznej, a także zachęcał do wspólnej zabawy. Zarówno biorący udział w rozgrywkach, jak i pozostali, zostali obdarowani miłymi podarunkami.

To spotkanie długo pozostanie w pamięci wszystkich zebranych. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za przybycie i poświęcenie nam swojego cennego czasu!

do góry