• Tłumacz języka migowego
BIP
Strona główna/Aktualności/Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież (..)

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”

20/03 2024

W piątek 15 marca 2024 r. w Domu Kultury w Krowicy Samej odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej, szeroko rozumianego ratownictwa oraz wiedzy z zakresu bezpieczeństwa powszechnego, a także historii i tradycji ruchu strażackiego.
W eliminacjach gminnych wzięli udział uczniowie ze wszystkich szkół podstawowych z terenu Gminy Lubaczów.
Młodszą grupę wiekową z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Młodowie reprezentowali: Kamil Cozac z kl. III, Sylwester Demus z kl. IV, natomiast starszą Paweł Cozac i Michał Misztal z kl. VI.
W wyniku rozgrywek finałowych w grupie młodszej uczeń naszej szkoły Sylwester Demus zajął 2 miejsce, również w grupie starszej uczeń naszej szkoły Michał Misztal zajął 2 miejsce i tym samym zakwalifikowali się na eliminacje powiatowe, które odbędą się w kwietniu 2024 roku w siedzibie KP PSP w Lubaczowie przy ulicy Sobieskiego. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekę nad uczniami podczas przygotowań do etapu gminnego konkursu sprawowała pani Małgorzata Antonik.
Organizatorem eliminacji był Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Lubaczowie oraz Wójt Gminy Lubaczów.

do góry