• Tłumacz języka migowego
BIP
Strona główna/Aktualności/Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności (..)

Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności „Bilingual Future”

21/02 2024

Program "Bilingual Future"

Z dumą informujemy, że w naszym Zespole Szkolno - Przedszkolnym wprowadzamy program "Bilingual Future". O tym czym jest możecie Państwo przeczytać poniżej.

certyfikat bilingual

 

CZYM JEST MIĘDZYNARODOWY PROGRAM POWSZECHNEJ DWUJĘZYCZNOŚCI "Bilingual Future"?

To uniwersalny program, który pomaga każdemu dziecku opanować język angielski na poziomie dwujęzyczności i czerpać z tego wszelkie możliwe korzyści.

logo bilingual

JAKIE KORZYŚCI DAJE DWUJĘZYCZNOŚĆ?

Udowodniono, że dzieci wychowywane w otoczeniu dwóch języków mają wyraźną przewagę nad swoimi rówieśnikami przebywającymi w otoczeniu jednego jeęyka już w siódmym miesiącu życia! Ta przewaga stale wzrasta i w końcowym efekcie dwujęzyczne dzieci mają:

  • większe możliwości koncentracji
  • podzielności uwagi
  • lepszą pamięć (semantyczną i epizodyczną)
  • lepsze wyniki w nauce
  • lepsze zdrowie (dwujęzyczność to także
  • profilaktyka m.in. chorób neurologicznych)
  • większe możliwości adaptacji społecznej i kulturowej
  • wyższą pozycję materialną i społeczną

DLACZEGO, OD KIEDY I W JAKI SPOSÓB NALEŻY ZAPEWNIĆ DZIECKU CODZIENNY KONTAKT Z JĘZYKIEM?

To uniwersalny program, który pomaga każdemu dziecku opanować język angielski na poziomie dwujęzyczności i czerpać z tego wszelkie możliwe korzyści. W pierwszych latach życia dziecka zachodzą wszystkie najważniejsze procesy akwizycji językowej. W okresie tym - zwanym okresem szczególnej wrażliwości językowej działają specyficzne mechanizmy przyswajania języka, dzięki którym mózg dziecka efektywnie gromadzi, przetwarza i organizuje informacje językowe. Dlatego proces wychowania dzieci w dwujęzyczności najlepiej zacząć w okresie od urodzenia do trzeciego roku życia i konsekwentnie prowadzić poprzez przedszkole nauczanie wczesnoszkolne. Umiejętność czynnego posługiwania się drugim językiem należy rozwijać każdego dnia, podobnie jak rozwijamy język pierwszy - ojczysty. Pół godziny raz lub dwa razy w tygodniu nie wystarczy, podobnie jak nie wystarczyłoby mówienie do dzieci w języku ojczystym raz lub dwa razy w tygodniu, aby ten jezyk opanowaly. Dlatego wlaśnie Międzynarodowy Program Powszechnej Dwujęzyczności wprowadza przełomowe rozwiązanie zapewniające codzienny kontakt z językiem w placówce i w domu, w ramach którego nauczyciel wychowawca, nauczyciel anglista rodzic w domu tworząc zespół, poprzez codzienną, wspólną zabawę prowadzą dziecko do sukcesu.

Autorką, kompozytorką i metodykiem jest brytyjska lingwistyka Claire Selby, która stworzyła na potrzeby Programu Uniwersalny Kurs dla Żlobków i Przedszkoli, który spełnia wszystkie powyższe zalożenia.

Więcej informacji:

www.dwujezycznedzieci.pl

www.bilingualfuture.com/pl/

www.youtube.com/DwujezyczneDzieci

Infolinia: (+48) 22 290 44 33

info bilingual

logo partner bilingual

do góry