• Tłumacz języka migowego
BIP
Strona główna/Aktualności/Dzień bez plecaka

Dzień bez plecaka

23/01 2024

Dzień bez plecaka to wyjątkowa akcja, która zagościła już w wielu polskich szkołach. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole zorganizowaliśmy taki dzień 23 stycznia.
Nasi uczniowie wykazali się kreatywnością w poszukiwaniu „zastępstwa” dla tradycyjnego plecaka. Zeszyty i podręczniki zostały spakowane w wózki dziecięce, walizki, siatki, kosze sklepowe, a nawet opony. Liczyła się pomysłowość i inwencja twórcza, a tego naszym uczniom nie brakuje.
Co ciekawe "Dzień bez plecaka" to święto, które pochodzi z USA. Za oceanem podczas „No backpack Day” dzieci chodzą do szkoły bez plecaków, a swoje książki i przybory szkolne noszą w rękach lub w plastikowych torbach. Dlaczego? Wszystko po to, by zwiększać świadomość trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie. Wiele z nich musi chodzić do szkoły pieszo, z książkami i zeszytami w rękach lub w reklamówkach, bo nie stać ich na plecak.
W Polsce Dzień bez plecaka jest raczej traktowany, jako zabawa, forma integracji, ale w szczytnych celach chętnie dołączamy się do takich akcji.

do góry