• Tłumacz języka migowego
BIP
Strona główna/Aktualności/Dni Otwarte w Zespole Szkół im. Gen. Józefa Kustronia w (..)

Dni Otwarte w Zespole Szkół im. Gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie

7/04 2023

31 kwietnia nasi uczniowie klasy VIII a i VIII b wraz z wychowawczyniami panią H. Wojtuch i p. B. Gorzelnik byli uczestnikami Dni Otwartych w Zespole Szkół im. Gen. Józefa Kustronia w Lubaczowie.

Dyrektor szkoły – Pan Nepelski serdecznie przywitał przybyłych uczniów wraz z nauczycielami z całego powiatu lubaczowskiego.

Głównym celem udziału młodzieży było jak najlepsze poznanie oferty edukacyjnej szkoły na rok szkolny 2023/2024. Uczniowie obejrzeli film promujący szkołę oraz pokaz mody pracowniczej, który zakończył się energetycznym występem cheerleadingu. W trakcie Dnia Otwartego odbyło się połączenie z uczniami, którzy odbywają właśnie praktyki zagraniczne w Atenach.

Mieliśmy przyjemność wysłuchać również panią Teresę Richter kierownika biura Cechu Rzemiosł Różnych w Lubaczowie, która opowiedziała o korzyściach zdobywania zawodu w fimie rzemieślniczej przez uczniów Branżowej Szkoły I stopnia do których należą m. in. możliwość kształtowania umiejętności praktycznych pod okiem pracodawcy oraz otrzymania przez uczniów wynagrodzenia za swoją pracę.

Po zakończeniu części oficjalnej młodzież ósmych klas miała możliwość uzyskania dodatkowych informacji o szkole poprzez odwiedzenie przygotowanych na hali sportowej stoisk na których prezentowano kierunki kształcenia z oferty szkoły, ale też informacje o stypendiach uzyskanych przez uczniów Zespołu Szkół, programie ERASMUS+, działalności Internatu i Samorządu Uczniowskiego.

Odwiedziliśmy również stanowisko pana Tomasza Hawrylaka przedstawiciela pracodawców z firmy Instal Center. Była to okazja do rozmów i zadawania pytań, zarówno nauczycielom jak i uczniom szkoły. Żeby lepiej poznać bazę dydaktyczną, ósmoklasiści pod opieką uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół zwiedzali budynek szkoły.

Był to dzień pełen wrażeń, który wielu uczniom pomoże w wyborze odpowiedniego kierunku i szkoły.

do góry