• Tłumacz języka migowego
BIP
Strona główna/Aktualności/Na tropie zdrowych posiłków „Πjemy owocowy koktajl i (..)

Na tropie zdrowych posiłków „Πjemy owocowy koktajl i dokonujemy obliczeń…”

15/03 2024

Na tropie zdrowych posiłków
„Πjemy owocowy koktajl i dokonujemy obliczeń…”

Pierwsza odsłona szkolnego projektu „Na tropie zdrowych posiłków” realizowanego w ramach gminnej kampanii „Rusz się po zdrowie” odbyła się 14 marca w Światowym Dniu Matematyki – Dniu Liczby Pi. Uczniowie klasy 7 b pod opieką p. Beaty Jóźwik-Bogusz wzięli udział w zajęciach, których hasłem było „Πjemy owocowy koktajl i dokonujemy obliczeń…”
Uczniowie podzieleni na zespoły zebrali dane na temat liczebności grup z naszej społeczności szkolnej ( szkoły podstawowej, przedszkola, nauczycieli, a także ekipy budowlanej remontującej budynek szkoły) i dokonali obliczeń dotyczących ilości koktajli dla każdej z grup oraz potrzebnych składników. Dokonywali działań na ułamkach dziesiętnych, zamieniali jednostki, obliczali kalorie. Wyniki zamieścili na kolorowych kartkach. Uczniowie podkreślili, że ich działania miały nie tylko wymiar matematyczny, ale również praktyczny, ćwiczone umiejętności są przydatne w codziennym życiu.
Zaangażowanie uczestników, ich strój w kolorach owoców i emblematy liczby Pi i owoców umieszczone na ubraniach było doskonałym zaakcentowaniem Światowego Dnia Matematyki- Dnia Liczby Pi oraz potrzeby świadomego odżywiania, zdrowego stylu życia.

 

do góry